Vyjádření dětského ortopeda

Bilibo


Hračka Bilibo mne zaujala svou jednoduchostí,  nadčasovým designem a  možností využití pro všechny věkové kategorie dětí.

 Pracuji jako lékařka a věnuji se dětskému pohybovému aparátu. Preferuji hračky, které ovlivňují vhodným způsobem psychomotorický vývoj dětí, stimulují děti v pohybové aktivitě, podporují rozvoj kreativního myšlení,  jemné motoriky a zlepšují koordinaci a pohybovou zdatnost.

V součastné době je velmi těžké najít na trhu hračku, která by podporovala všechny zmíněné dovednosti.  Hračka Bilibo je  jedna z mála hraček, o které mohu říci, že tyto dovednosti nejen podporuje, ale navíc je dokáže přirozeným způsobem rozvíjet.

Měla jsem možnost pozorovat děti, které si  s hračkou Bilibo hrály poprvé. Vzhledem k tomu, že hračka má neobvyklý tvar, se kterým se děti zcela jistě běžně nesetkávají, nemá jejich mozek  vytvořená schémata, jak hračku používat. Přirozená dětská fantazie umožní dětem hračku Bilibo využít  podle jejich aktuálních psychomotorických schopností , přičemž tvar a hladký příjemně barevný materiál nabízí nepřeberné množství možností , jak si s hračkou pohrát. S postupem času  se  děti  naučí hračku Bilibo využívat celoročně: na sněhu, ve vodě na písku a ledu. Velmi praktické je, že v době klidu může dítě využít skořápku jako sedačku a po chvíli odpočinku se v může opět roztočit a mít okamžitou radost z rychlého  bezpečného pohybu, který lze vykonat i na malém prostoru.

Hračka se snadno udržuje v čistotě, je prakticky nerozbitná  a dokáže  vkusně  doplnit  interiér dětského pokoje.

Hračka Bilibo  mne velmi zaujala a vřele ji doporučuji. 

 

MUDr. Martina Čapková
specialista dětská ortopedie
ortopedicko-traumatologické oddělení
oblastní nemocnice
Příbram